Bafra'da işçilerden mobbing eylemi

Samsun'un Bafra ilçesindeki özel fabrikada kendilerine 'mobbing' uygulandığını söyleyen işçiler toplanarak açıklama yaptı.

Bafra Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren hava süspansiyon sistemleri ve otomobil körük üretimi yapan özel fabrikada çalışan yaklaşık 50 işçi , fabrika yönetiminin kendilerine ' mobbing' uyguladığını belirtti.

Bir araya gelen işçiler adına sendika yetkilileri açıklama yaptı.

Türk Metal Sendikası Samsun Şube Başkanı Yusuf Kurd, 12 Mart tarihinden itibaren fabrikada sürdürülen sendikal faaliyetlerin uzlaşmaz bir aşamaya geldiğini söyledi. Kurd, "İşverenin uyguladığı baskılar ve mobbinglerden işçilerimiz artık bıkmıştır. Biz bu baskılar karışışında hala sabırla devam ederken işverenin sunmuş olduğu kötü teklifler bizi bu yöne itmiştir. Arkadaşlarımız bu mücadeleye onur ve gururla devam ediyor" dedi.

En Çok Okunan Haberler
  • Hükümet, çalışanların Bireysel Emeklilik Sistemi’nden 3 yıl boyunca çıkmasını yasaklayacak bir düzenleme hazırlığında. Büro
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kriz mriz yok, hepsi manipülasyon” dese de yalnızca ağustos ayında 954 işyeri kapatıldı
  • Hükümetin taşerona kadro düzenlemesinde 50 bin kamu işçisini görmezden geldiğini hatırlatan CHP’li Ağbaba, kadroya
  • Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 1 Ocak 2018'den itibaren geçerli olacak asgari ücretin 1603 TL olduğunu duyurdu.Türkiye yeni