‘Benimle oyna, telefonla değil’

Almanya’nın Hamburg kentinde 7 yaşında Emil Rustige ismindeki bir çocuk tarafından çok ilgi gören bir eylem düzenlendi. “Benimle Oynayın, cep telefonuyla değil” sloganıyla gerçekleştirilen yürüyüşte ebeveynlere mesaj verildi.

Anne ve babasının kendisinden çok telefonla ilgilendiğini söylüyen Emil Rustige ile birlikte pek çok çocuk yürüdü. Yaklaşık 150 çocuk gösteriye katılırken, ebeveynleri de bu protestoyu kenardan izledi.

Polis ciddiye aldı
Eylem, Alman medyasını da büyük ilgisini çekti. Bild’de yer alan habere göre, Alman polisi, çocukların etrafında geniş güvenlik önlemleri aldı. Polis sözcüsü şu açıklamayı yaptı: “Çocukların bu eylemlerini ciddiye alıyoruz.”
Protestoya katılan küçük çocukların pankartlarında şu ifadeler yer aldı: “Uçuş modu açık şimdi sıra bende,” “Biz çok sesliyiz, sizler cep telefonu ekranına bakıyorsunuz,” ”Benimle konuş cep telefonunla değil,” Çocuklara vakit ayırın.”

***

‘Bizi duyun’
Gösteriyi düzenleyen 7 yaşındaki Emil, diğer çocuklara hitaben, “Burada yüksek sesle konuşuyoruz, çünkü anne-babalarımız bizi duymuyor” diye konuştu.

Küçük çocuk, anne-babaların her yerde telefonla uğraştığını belirterek, “Denizde, havuzda, alışverişte... Her yerde telefonla ilgileniyorsunuz” dedi. Gösteride, sosyal medya logoları üzerine de çarpı işareti konuldu.

En Çok Okunan Haberler