Beykoz'daki eski kundura fabrikasında yangın

Beykoz Yalıköy'de bulunan eski kundura fabrikasında yangın çıktı.

Olay yerine Beykoz, Ümraniye, Çavuşbaşı, Kavacık'tan çok sayıda itfaiye ekibi sevkedildi.

500 metrekarelik bir alanda etkili olan yangında ahşap malzemelerinin yandığı ve yangının çıktığı noktanın ormanlık alana çok yakın olduğu belirtiliyor.

Fabrikanın dizi ve film stüdyosu olarak kullanıldığı biliniyor.

Fabrikada aynı zamanda, 29 Haziran - 6 Temmuz arasında “Bir Yaz Gecesi Sineması” başlığında Beykoz Kundura Açık Hava Film Günleri etkinliği düzenlenmesi planlanıyordu.

İLK AÇIKLAMA

Konu ile ilgili Beykoz Kundura'nın bağlı olduğu Yıldırım Şirketler Grubu'ndan Hürriyet'e yapılan açıklamada "Yangın, Diriliş Ertuğrul dizisinin çekildiği yerde çıkmış. Dizi çekimi için kullanılan çadırlarda yangın meydana geldi. Yangın kontrol altına alındı. Herhangi bir can kaybı olmaması sevindirici. Anılan yerde tescilli ağaç ve yapılarımız da bulunuyor. Yangının bu alanda çıkmaması sevindirici. Şimdi soğutma çalışmaları yapılıyor. İtfaiye'nin raporu sonrası yangının neden çıktığı daha net anlaşılır" denildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, olayda can kaybı ve yaralının olmadığı bildirildi.

BEYKOZ BELEDİYE BAŞKANI: CAN KAYBI YOK

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ilk bilgilere göre yangında can kaybı olmadığını söyledi.

Alevlerin kontrol altına alındığını dile getiren Çelikbilek, “En büyük sevicimiz can kaybının olmasıdır. Film platosunda kullanılan ahşap malzemelerden çıkmış. Yangın sırasında film çekimi yoktu” dedi.

(DHA)

En Çok Okunan Haberler