Büyükçekmece Belediyesi 2.Kitap Günleri başladı

Büyükçekmece Belediyesi bu yıl 2'sini düzenlediği "Büyükçekmece Belediyesi 2. Kitap Günleri" kitapseverlere kapılarını açtı. Başta gençler ve çocuklar olmak üzere her yaştan insana okumayı sevdirmeyi amaçlayan kitap günlerine, 31 yayınevi ve 3 sahaf katıldı. Türkiye’nin ünlü yazarları, Büyükçekmece Belediyesi Hizmet Binası Önü’nde 8 gün boyunca sevenleri için kitaplarını imzalayacak, söyleşiler gerçekleştirecek.


"HERKESİ KİTAP GÜNLERİNE BEKLİYORUM"

Açılış törenindeki konuşmasında özellikle velilerin öğrencilerle birlikte güzel şeyler bulabileceğini belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, "Büyükçekmece Belediyesi 2. Kitap Günleri’ni bugün açtık. Emre Kongar hoca onur konuğumuz olarak şu anda kitaplarını imzalıyor. 1 Eylül-9 Eylül tarihleri arasında kitap günlerimiz kitapseverlerle buluşmaya devam edecek. Kitapseverler kendilerini Büyükçekmece yeni belediye binası önünde bütün kitapseverlerin katıldığı, TÜYAP’tan sonra bölgemizdeki 2. Büyük Kitap Günleri'nde aradıklarını bulacaklardır. Okulların açılma mevsimi olduğu için vatandaşımızın burada kitap günlerini özellikle öğrencilerle gezmesini tavsiye ediyorum. Güzel şeyler bulacaklarını tahmin ediyorum" dedi.

"KİTAP OKUYALIM, AYDINLANALIM"

Vatandaşları kitap okumaya davet eden Akgün, "3 bin 997 kitap okuyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün torunları olarak ona layık olmak istiyorsak kitap okuyacağız. Kitap okuyalım. Aydınlanalım. Dünyada oynanan oyunları, ülkemiz üzerinde oynanan oyunları görmek ve geleceğimize yön vermek için kitap okuyalım" dedi.

KONGAR: ONUR DUYDUM

Büyükçekmece Belediyesi 2. Kitap Günleri’nin “Onur Konuğu” Prof. Dr. Emre Kongar, demokrasilerin gelişmesinde yerel yönetimlerin rolünün büyük olduğuna vurgulayarak; 2. Kitap Günleri’nin onur konuğu olmasının kendisini onurlandırdığını söyledi.

9 EYLÜL'E KADAR AÇIK KALACAK

Belediye Başkan Danışmanı ve Kitap Günleri Koordinatörü Tarihçi –Yazar Sacide Bolcan ise konuşmasında kitap günleri hakkında bilgi verirken, “Kitapla yaşamak insanın hayatta edinebileceği en güzel uğraştır” ifadesini kullandı.

8 gün boyunca çocuklara ve yetişkinlere yönelik çeşitli kültürel etkinliklerin yanı sıra Trio Müzik, Salsa, Tango, Pandomim ve Jazz Gecesi etkinlikleri de kitap günlerine ayrı bir renk katacak. Kitapseverler 2. Kitap Günleri’ni 9 Eylül tarihine kadar ziyaret edebilecek.

En Çok Okunan Haberler