Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gedikli, görevinden ayrıldı

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Bülent Gedikli, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, görevinden ayrıldığını duyurdu.

Görevden ayrılışını 'Siyasetimizi koltuklarda değil sahada üreterek daha aktif yapacağız' ifadeleriyle duyuran Gedikli'nin açıklaması şöyle:

"Öğlen yaptığım açıklamayı anlaşılır kılmak için Cumhurbaşkanı Başdanışmanlık görevimden bugün itibariyle ayrılıyorum. Bu yeni bir karar değildi.
KARDEMİR A.Ş yönetim kurulu üyeliği ve Sabahattin Zaim üniversitemizde, yani reel sektörde ve akademik hayatta daha güçlü, daha müreffeh, daha güzel bir Türkiye için üretmeye devam edeceğiz. Siyasetimizi koltuklarda değil sahada üreterek,öğreterek daha güçlendirmek için çalışarak yapacağız.Yani daha aktif,daha üretmemiz gereken bir dönem başlıyor. Başta 16 yıl önce birlikte AK Parti'mizi kurduğumuz Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm yol arkadaşlarıma başarılar diliyorum."

Tartışma su yüzüne çıkmıştı

Saray’da başdanışmanlar arsında görüş ayrılıkları olduğu bilinirken en sert çatışmanın ise ekonomi başdanışmanları arasında olduğu bilgileri kulislerde sıkça konuşuluyor. Yiğit Bulut’un kontenjanından Saray’a giren Cemil Ertem ile Gedikli arasındaki görüş ayrılığı, kısa bir süre önce basına da yansımıştı.

Eylül ayında katıldığı bir canlı yayında konuşan Gedikli, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem’in yaptığı, “Dalgalı kur rejimi uyguladığımız için kur seviyesine düşük ve bu seviye tehlikeli demek yanlış” yorumu hakkında, “Arkadaşımız biraz tecrübesiz” ifadelerini kullanmıştı.

Gedikli, programdan sonra Twitter hesabından yaptığı bir açıklamada da "Yatırımcılarla (Sayın Cumhurbaşkanımızın da savunduğu) sıcak paracılar arasında ki tartışma, fikir tartışması olur, herkes aynı düşünemez" demişti.

Erdoğan’la faiz konusunda da ayrışan Gedikli, “Faizin aşağı gelmesinin kuru yükselteceğini zannetmem” ifadelerini kullanmıştı.

En Çok Okunan Haberler