Diyarbakır'da dört gazeteci gözaltına alındı

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde On Gözlü Köprü yakınlarında gerçekleşen saldırı sonrası haber takibi yapan muhabirler Hasan Akbaş, Fırat Topal, Serpil Berk ve Serbest Gazeteci Sertaç Kayar gözaltına alındı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; Evrensel gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Polat, Diyarbakır Valiliği Basın Müdürü Mustafa Çakmak'la görüştü. Savcılık tahkikatı olduğunu söyleyen Çakmak, gözaltıyı doğruladı.

Diyarbakır Barosu Başkanvekili Ahmet Özmen de başsavcıyla görüştü ve gözaltı işleminin gerçekleştiğini teyit etti. Gazetecilerin savcılığın talimatıyla gözaltına alındığı ve baronun olayın takipçisi olduğu bildirildi.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre; CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş'ın da valilikle görüştüğü ve olayı takip ettiği ifade edildi.

Gözaltındaki gazetecilerin TEM Şube'de tutulduğu belirtildi.

Diyarbakır On Gözlü Köprü yakınlarında polis aracının geçişi sırasında gerçekleşen saldırıda 5 sivil hayatını kaybetti, 5'i polis 12 kişi yaralandı.

Gazeteci Hasan Akbaş, saldırı sonrası gelişmeyi Twitter hesabından duyurmuş ve ardından haber merkezimizle iletişime geçmişti.

En Çok Okunan Haberler