Instagram, kullanıcıların çevrimiçi olduğunu daha açık şekilde gösterecek

Bir süre önce, son aktiflik zamanı özelliğini getiren Instagram, çevirmiçi olan kullanıcılarda Facebook’takinin benzeri yeni bir ibare çıkmasını sağlayacak.

Popüler sosyal medya platformu, blogunda yaptığı duyuruyla yepyeni bir özelliği kullanıcılara sundu. Halihazırda hareket durumu özelliğiyle, izin veren kullanıcıların son aktiflik tarihini ve hatta o an aktifse bunu görebiliyorsunuz. Ancak firma bunu yetersiz bulmuş olacak ki online olan kullanıcılar için Facebook’takine benzer bir işaret ekledi.

Bu özellikle beraber çevrimiçi kullanıcılarının profil simgelerinin yanında yeşil bir nokta belirecek. Aktiflik durumunu kapattığınızda çevrimiçi olduğunuz görünmeyecek ancak siz de göremeyeceksiniz.

Şu sıralar Facebook’taki tepki seçeneklerini hikayelere getirmeye hazırlanan Instagram’ın, Facebook’tan çok sayıda özelliği bünyesine katıyor. Bu bağlamda benzer başka özellikler de önümüzdeki günlerde karşımıza çıkabilir. (donanimgunlugu.com)

En Çok Okunan Haberler
  • Dünyanın en çok kullanılan fotoğraf paylaşma uygulaması Instagram ve Facebook'ta erişim sorunu yaşanıyor. Yaşadıkları erişim
  • Sonunda iPhone X hacklendi. İki Hacker iPhone X ve Galaxy S9’u manipule ederek, telefonda silinmiş verilere erişim sağladılar.
  • Whatsapp'ı her gün yoğun olarak kullanıyoruz; ancak uygulamanın öyle gizli özellikleri var ki mutlaka denemeniz gerekiyor.Dünya
  • Türk Telekom, AKK ve AKN'yi sonlandırıp hız düşürmeden internet hizmeti sunmak yerine başka bir yöntemle kullanıcıların hızını