İşgal altında 10 Kasım

10 Kasım 2014 günü Türkiye bilimsel evrim gerçeğine, özgür sanata, eleştirel akla düşman dogmatik ve mezhepçi bir zihniyetin saldırgan işgali altında. 

Bu işgal demokratikleşme amacıyla temelden çelişmektedir. 

Petrol bağlamında Türkiye’nin Batı’dan uzaklaştırılıp laiklikten koparılarak mezhepçi bir Ortadoğu ülkesi yapılması için temelden Atatürksüzleştirilmesi projesi Huntington gibi Amerikalı stratejistlerin 1990’larda açıkça yazdığı bir amaçtır. 

Yayılmacı bir yeniden-Osmanlılaşma hayali kullanılarak bu yönde işbirliğine çekilen zat Atatürk Orman Çiftliği’nin kalbine yasadışı bir israf örneği olarak alay konusu bir kaçak saray yaptırmıştır. 

İşte böyle bir ortamda Kurtuluş Savaşı, Türkiye Cumhuriyeti, Laiklik, Kadın Hakları ve Türkçeye uygun alfabe gibi hayati hamlelerin başmimarı olan Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve şükranla anıyorum. 

Laik demokratik bir barış dünyası isteniyorsa, “laik demokratik Türkiye Cumhuriyeti” savunulup gerçekleştirilmesi gereken bir amaç, kanımca.

En Çok Okunan Haberler
  • İçerdekiler için bir tutkudur, firar etmek. Daha çok idamlıkların, müebbetliklerin hakkı gibi dursa da, üç-beş ay yatacakların
  • Habertürk kanalının Genel Yayın Yönetmeni, TV programcısı ve Habertürk gazetesi köşe yazarı Yiğit Bulut’un kovulmasıyla...
  • Biraz da dilden konuşalım... Bıkkınlık veren “siyasal gündem”den başımızı kaldırıp “Dil
  • Okullarda zorunlu ve seçmeli diye iki tür ders vardır. Zorunlusu, devlet tarafından belirlenmiş, öğrencinin