Kanser şüphesi bulunan bir kişiye 7 ay sonrası için randevu verildi!

Kanser tedavisi gören ya da kanser olduğundan şüphelenilen hastaların tedavi olma ve ilaçlarına erişim sürecindeki sıkıntılar artıyor. Kastamonu Devlet Hastanesi’nde tedavi gören S.A adlı yurttaşın muayene belgesini paylaşan CHP’li Barış Yarkadaş, “Elimdeki randevu kartı, sağlık sisteminin çöktüğünün kanıtıdır. Doktorlarının kanserden şüphelendiği hastamıza tam yedi ay sonrasına randevu vermişler. Bunun adı hastayla alay etmektir” tepkisini gösterdi. CHP’li vekil, “Yedi ay içinde hastamızın başına bir şey gelirse, sorumluluğu kim üstlenecek, insan hayatı bu kadar ucuz mu?” ifadesini kullandı.

S.A adlı hastanın mamografi çektirmek için sıra sayısı aldığını belirten Yarkadaş, şöyle konuştu:

“Vatandaşımıza kasım ayının ilk günü için randevu veriliyor. Hastamız önce yanlış gördüğünü sanıyor. Daha sonra kağıdı bir daha okuyor ve yanlışlık olmadığını anlıyor. Sadece bu kişiye değil, diğer hastalara da yedi - sekiz ay sonrasına gün veriliyor.”

Tedavisi bir süredir devam eden S.A’ya yedi ay sonrasına randevu verilmesinin kabul edilemez olduğunu belirten Yarkadaş, “AKP’nin sağlık politikası, vatandaşa eziyete dönüştü. Yedi ay sonrasına randevu mu verilir? Milletle dalga mı geçiyorsunuz?” diye konuştu.

S.A’nın doktorlarının tedavi sürecinde kanserden de şüphelendiğini ve bunun için mamografi çektirmesini istediklerini belirten Yarkadaş, “Yedi ay içinde hastalıkta ilerleme yaşanırsa ne olacak? Süreç telafisi olmayan bir yöne doğru evrilirse, bunun hesabını kim verecek?” diye sordu.

Sağlık Bakanı’na çağrı

Hastanelerin, AKP’nin sağlık politikası yüzünden artık hizmet veremediğini belirten Yarkadaş, “Sağlık Bakanı Demircan, masal anlatmayı bıraksın ve vatandaşa hizmet götürsün” çağrısı yaptı.

En Çok Okunan Haberler