Önemli yenilikler içeren yeni WhatsApp güncellemesi yayınlandı

Bir süredir WABetaInfo sitesi tarafından paylaşılan sızıntılardan sonra Facebook, WhatsApp için yeni kapsamlı bir güncelleme yayınladı. Şimdilik sadece iOS platformu için yayınlanan bu güncelleme, önemli yenilikleri de beraberinde getiriyor.

2.18.51 sürümü ile birlikte artık WhatsApp kullanıcıları, kendilerine mesaj olarak gönderilen Facebook ve Instagram videolarını WhatsApp uygulamasının içinden çıkmadan konuşmalar arasında geçiş yaparak pop-up halinde oynatabiliyor.

Aynı zamanda WhatsApp grupları için de bazı değişiklikleri içeren güncellemeyle birlikte grup yöneticileri, diğer grup üyelerinin yetkilerini düzenleyebiliyor. Böylelikle grup yöneticileri artık grubun konusunu, simgesini ve açıklamasını düzenleyebilecek kişileri seçebiliyor. Yeni özellikle birlikte herkes istediği gibi grup bilgilerini güncellemesi engellenebiliyor.

Bildiğiniz üzere kapsamlı WhatsApp güncellemesiyle birlikte kullanıcıların en fazla beklediği özellik birden fazla kişiyle aynı anda görüntülü görüşme yapabilmesiydi. Ne yazık ki mevcut güncelleme bu özelliği içermiyor.

En Çok Okunan Haberler