Sanatçı Ercan Kesal: ‘BirGün’ün yolu hep açık olsun’

BirGün’ün üyelik kampanyası üçüncü yılında da büyük destek görüyor.

Sanatçı Ercan Kesal BirGün’ün abonelik kampanyasına destek verdi. Sevilen sanatçı destek mesajında şu ifadeleri kullandı:

BirGün benim gazetem. Kuruluşuna omuz vermeye çalıştım, okudum, okuttum ve yazdım. Çünkü:

Söz söylemenin bedelinin ağır ödendiği bir coğrafya burası. Ama... Homeros, Odysseia’da şöyle der: “Tanrılar ölümlülerin başına çorap örerler, gelecek kuşakların şarkısını söyleyecek bir şeyleri olsun diye” Zalimlerin başımıza ördüğü çoraplar, galiba ilerde çocuklarımızın söyleyeceği şarkılar olsun diyedir...

Borges, “sanat için, anılar için, şiir için, belki de unutulmak için yaratıldığımızı’’ söyler. Bilmiyorum doğrusu, belki de öyledir, ama bir şey kalacaktır mutlaka, namuslu ve onurlu insanların uğruna ölmekten çekinmedikleri sözleri, yazıları...

BirGün gazetesi gibi…

BirGün’ün yolu hep açık olsun...

***

BirGün'e abone olmak için tıklayınız...

***


Kemal Zeybek

Destek giderek artıyor

Öte yandan CHP Ankara milletvekili Şenal Sarıhan, CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş BirGün üyesi oldu.

Kemal Zeybek desteği sırasında şu mesajı verdi: BirGün’ün sesimize ses olduğunu hiç bir zaman unutmayacağız. Bu anlamı ile BirGün’e destek olmanın aynı zamanda bir görev olduğunu düşünüyorum.

Şenal Sarıhan ise şunları kaydetti: BirGün, evdeki kadının, öğrencisinin, madencinin yani hepimizin sesi. BirGün okumanızı ve abone olarak ona güç vermenizi öneriyorum.

Tüm yurttaşları BirGün’e sahip çıkmaya ve yaşatmaya davet eden Barış Yarkadaş ise “Halkımızın gerçekleri öğrenmeye her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Ben de bu yüzden BirGün’e abone oldum. Siz de abone olun ve gerçeklerin üstünün örtülmesine izin vermeyin” ifadelerini kullandı.


Barış Yarkadaş


Şenal Sarıhan

En Çok Okunan Haberler