SES İstanbul şubelerinden Yunanistan'daki yangına dair açıklama

SES İstanbul şubeleri, 70'i aşkın kişinin hayatını kaybettiği Yunanistan'daki yangın faciasına dair yaptığı açıklamada, Yunanistan sağlık örgütlerinin çağrı yapması halinde göreve hazır olduklarını aktardı. Açıklamada, "Sınırlar devletlerindir. Acınız acımızdır" denildi.

Açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Atina yakınlarındaki yangın nedeniyle ortaya çıkan üzücü ve vahim sonuçlar hepimizi derinden yaralamıştır. Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası İstanbul Şubeleri olarak Yunanistan halkına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Biz Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası İstanbul şubeleri olarak: Yunanistan Sağlıl örgütlerinin çağrısı olursa, meydana gelen yaraları sarmak ve dayanışmak amacıyla; her an göreve hazır olduğumuzu ve tüm imkanlarımızı seferber ederek örgütleyebileceğimizi iletmek istiyoruz.

Komşudaki yangın bizim de yangınımızdır. Tüm dayanışmacı duygularımızla Yunanistan halkının acılarını paylaşıyor, sorumluların bir an önce ortaya çıkarılmasını umuyoruz.

Sınırlar devletlerindir!
Acınız acımızdır!
Yaşasın dayanışma!
Dayanışma güçlendirir!

SES İSTANBUL ŞUBELERİ"

En Çok Okunan Haberler