'Spor kulübünde çocuklara istismar' haberine ilişkin Türk Telekom'dan açıklama

Bir spor kulübünün basketbol takımında 11-14 yaş arasındaki çocukların sırayla istismara maruz bırakıldığı kaydedildi. Aydınlık'ta yer alan haberde tacizin, odada bulunanlar tarafından videoya çekildiği belirtildi ve olaya adı karışan takım koçu M.E.'nin buzlanmış bir fotoğrafına yer verildi.

Aydınlık'ta "Spor kulübünde çocuklara toplu taciz" başlığıyla yayımlanan haberde, Türk Telekom'a bağlı spor kulübünün basketbol bölümünde koç M.E. ve yardımcısı A.Ş.'nin, 11-14 yaş arasındaki erkek çocukları sırayla taciz ettiği ifade edildi.

Olayın bir otel odasında yaşandığı belirtilen haberde, "Aydınlık’a ulaşan görüntülerde çocukların belden aşağısının çırılçıplak soyularak yatağa yüzüstü yatırıldığı görülüyor. Görüntülerde çocukların özel bölgelerine zorla krem sürülüyor ve sprey sıkılıyor" dendi. Gazete yöneticileri, habere düştüğü notta taciz anına ilişkin görüntüleri ve olaya karışın kişilerin isimlerini yetkililere ulaştıracaklarını kaydetti.

TÜRK TELEKOM'DAN AÇIKLAMA: SORUMLULAR HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUK

Söz konusu haberle ilgili olarak Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, habere konu olan okulun isim hakkı kullanımına ilişkin sözleşmesinin derhal feshedildiği ve sorumlular hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunulduğu kaydedildi.

Türk Telekom'dan yapılan açıklamada, "Türk Telekom Spor Kulübü, birçok spor kulübü gibi özel spor okullarına belirli dönemsel anlaşmalar kapsamında isim hakkını kullandırmaktadır. 7 Ağustos 2018 tarihinde bazı yayın organlarında yayınlanan haberlere konu olan basketbol okulu da bu kapsamda Türk Telekom Spor Kulübü’nün isim hakkını kullanan ve Türk Telekom Spor Kulübü’nden tamamen bağımsız ve özel bir işletmedir" ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, "Türk Telekom Spor Kulübü olarak sorumluların tespit edilmesi ve cezalandırılması için ayrıca bir soruşturma başlattığımızı, konuyla ilgili tüm süreçlerin yakından ve tavizsiz takipçisi olacağımızı ve bu süreçte mağdurların yanında olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz" ifadesine yer verildi.

En Çok Okunan Haberler