Şule Çet’in Avukatı BirGün’e konuştu: Delil karartma ve ihmaller zinciri...

EKİN AKYAZ

Cinsel saldırıya maruz kaldıktan sonra intihar süsü verilerek öldürülen Şule Çet’in Avukatı Umur Yıldırım BirGün’e konuştu. Şule Çet’in katil zanlısı Çağatay Aksu’nun serbest bırakılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yıldırım, Şule Çet’in katledilmesinin hukuksal açıdan ihmaller ve delil karartmalarla dolu olduğunu ifade etti.

Yıldırım, olay gününün kamera kayıtlarının bile kendileriyle bu hafta paylaşıldığını, ilk hazırlanın dosyanın olmayan deliller içerdiğini, avukatı olarak; kendisinin de savcılıkta yapılan ilk sorguya alınmadığı ifade etti.

Yıldırım, telefon takibinden, adli tıp raporlarına kadar süreç içerisinde pek çok ihmal ve delil karartma şüphesi oluşturabilecek öğe olduğunu belirtti. ‘Pek çok cinayet davasında olduğu gibi olay yerine de ilk olarak, cinayet değil karakol polislerinin geldiğini ifade eden Yıldırım "Bu olayın kesinlikle bir tecavüz ve cinayet olayı olduğu açıktır. Yeniden hazırlanacak iddianamede de olayın bu şekilde ele alınması gerekir bununla birlikte bu şekilde tanımlanan bir suçun cezası olacak bir yargılama sürecinin yaşanmasını umut ediyoruz" dedi.

En Çok Okunan Haberler