THY'de 'kahve' skandalı iddiası

Havacılık dünyasına dair haberleriyle bilinen airporthaber’in haberine göre THY yönetiminden bir ismin bir süre önce uçakta Türk kahvesi istedi, ancak kabin memurunun “Kahvenizi nasıl içersiniz?” sorusu karşısında sinirlenerek, “Kahveyi nasıl içtiğimi bilmiyor musunuz?” diye çıkıştı.

Bunun üzerine ‘THY üst yönetiminin uçuşlarda bir aksaklık yaşamaması ve hizmet kalitesinde standart yakalanması’ için ekip kurulduğu iddia edildi. İddiaya göre ekip, deneyimli kabin memurları arasından belirlendi. Ekip üyeleri, yönetim kurulu üyelerinin uçakta hangi taleplerde bulunduğu ve uçuş alışkanlıkları konularında özel olarak eğitildi.

HABERE ERİŞİM ENGELİ GELDİ

Airporthaber’in 16 Temmuz günü saat 09.51’de yayınladığı haber an itibarıyla erişime engelli. Sitenin sosyal medya hesaplarından kaldırılmayan haberin linkine tıklandığında boş sayfa çıkıyor.

THY'DEN YALANLAMA

Türk Hava Yolları (THY) Basın Müşaviri Yahya Üstün, bazı gazete ve internet sitelerinde yer alan alan haberlerle ilgili hukuksal süreç başlattıklarını bildirdi.

Üstün, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Son günlerde markamızla ilgili çeşitli mecralarda maksatlı yalan haberler yapılmaktadır. Bu yalan haberlerle ilgili hukuksal süreçleri başlattığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz." ifadelerine yer verdi.

En Çok Okunan Haberler