Trump'ın 'sus payı' ödemesine dair konuşması kaydedildi

ABD Başkanı Donald Trump’ın eski bir Playboy mankenine yapılacak ödemelere ilişkin konuşmasının eski avukatı Michael Cohen tarafından gizlice kaydedildiği duyuruldu.

Kayıtların, FBI tarafından bu yılın başında Cohen’in evine baskın sırasında ortaya çıkarıldığı belirtildi.

New York Times’ın haberine göre kayıtta Trump ve Cohen, Trump’la ilişkisi olduğunu söyleyen Playboy mankeni Karen McDougal’a yapılacak ödemeler hakkında konuşuyor. Konuşmanın seçimden 2 ay önce kaydedildiği belirtiliyor.

‘SUS PAYI’ ÖDEMESİ

Adalet Bakanlığının, McDougal’a “sus payı” olarak ödendiği iddia edilen parayı araştırdığı aktarılırken Avukat Cohen’in de vergi usulsüzlüğü ve seçim yasasının ihlali şüphesiyle soruşturma altında olduğu bildirildi.

Bugün, Trump’ın bir başka avukatı Rudy Giuliani, New York Times’a Trump’ın Cohen’le ödemeler üzerinde konuştuğunu doğruladı. Ancak Giuliani’ye göre transfer edilen bir para söz konusu değil.

MCDOUGAL, HİKAYEYİ TRUMP YANDAŞI MEDYAYA SATMIŞ

2016 seçimlerine giderken Karen McDougal hikayesini, Trump’ın arkadaşının sahibi olduğu sağcı National Enquirer’a satmıştı. McDougal, 150 bin dolar karşılığında, National Enquirer’ın bu habere dair tüm haklara sahip olduğunu ve kendisinin de kamuya açıklama yapmasının yasaklandığını söylemişti. McDougal, National Enquirer’ın haberi yapmadığını ve oyuna getirildiğini ifade etmişti.

The Washington Post, Trump ile Cohen’in National Enquirer’la ilişkili American Media Inc. şirketine McDougal hikayesiyle ilgili ödeme yapmayı konuştuğunu aktardı.

En Çok Okunan Haberler