Xiaomi yeni telefonunu getireceği ülkelerden Türkiye’yi çıkardı

Geçen haftalarda Xiaomi’nin Türkiye distribütörü Evofone’in düzenlediği basın toplantısıyla Türkiye pazarına girdiği duyurulan Xiaomi, tanıttığı en iddialı telefonlardan biri olan Pocophone F1’in lansmanında ürünün Türkiye’de de satışa çıkacağına değinmişti. Lansmanda Türkiye de ürünün satışa çıkacağı ülkeler arasında işaret edilirken sürpriz bir şekilde Xiaomi’nin internet sitesinde ürünün satışa çıkacağı ülkeler arasından Türkiye ve birkaç ülke daha kaldırıldı.

İlk etapta Xiaomi’nin Türkiye pazarında henüz kendi lansmanını gerçekleştirmediği için Pocophone F1’i Türkiye’de satışa sunmaktan vazgeçtiği düşünülse de listeden çıkarılan tek ülke Türkiye değil. Türkiye ile birlikte birkaç ülke daha ilk etapta Pocophone F1’e sahip olamayacak.

Her ne kadar ne Xiaomi’nin Türkiye distribütörü Evofone ne de Xiaomi’den resmi açıklama gelmese de tahminlerimize göre Pocophone F1’e çentikli tasarımı ve güçlü Snapdragon 845 platformuna rağmen uygun fiyatıyla ilgi gösterileceği için, şirket stok konusunda sıkıntı yaşamak istemiyor.

Xiaomi’nin eylül ayında düzenlemesini beklediğimiz resmi Türkiye lansmanıyla birlikte Pocophone F1’in yanı sıra diğer tüm Xiaomi modellerinin Türkiye’ye ne zaman geleceğini ve Xiaomi’nin Türkiye planlarını net bir şekilde göreceğiz.

En Çok Okunan Haberler