Akıl almaz bir tarikat sohbeti: Şeyh, ‘Sakinleş’ diyerek depremi durdurmuş!

YouTube’a yüklenen bir videoda, Menzil tarikatı üyelerinin sohbetinde konuşan Şemseddin Bektaşoğlu'nun, Menzil’in lideri Şeyhi Gavs’ın depremi, depremle konuşarak durdurduğunu iddia ettiği görülüyor. Öte yandan “Allah bu seviyede olan herkesin duasını kabul ediyor” diyen Bektaşoğlu'nun, geçmişte TRT'nin Ramazan programlarına konuk edildiği de ortaya çıktı.


HABER MERKEZİ

Türkiye’de tarikat yapılanmaların devlet içindeki etkinliği tartışılmaya devam ederken, YouTube’da yer alan bir videoda, bir tarikat şeyhinin depremi, depremle konuşarak durdurduğu öne sürüldü.

YouTube geçen ocak ayında yüklenen bir videoda, Menzil tarikatı üyelerinin sohbet ettiği, tarikatın bir ileri gelenlerinden Şemseddin Bektaşoğlu'nun toplantıya katılanlara Menzil lideri Şeyh Gavs’ın ‘kudretinden’ bahsettiği görülüyor.

Videoda konuşan ve akıl almaz ifadeler kullanan Bektaşoğlu, Şeyh Gavs’ın, depreme “Sakinleş” dediğini ve böylece onu durdurduğunu iddia ediyor. Şahıs ayrıca “Allah bu seviyede olan herkesin duasını kabul ediyor” iddiasında bulunuyor ve şunları söylüyor:

‘ZELZELE KENDİ LİSANIYLA ONA CEVAP VERDİ’

“Halk korktu, telaş etti, sokağa çıktı. Bundan [Şeyhten]yardım istediler. Bu da zelzeleye doğru hitap etti; ‘ey zelzele’ dedi. ‘Sen Allah’ın bir mahlûkusun’ dedi. Allah’tan seni sakinleştirmesini dilerim’ dedi. ‘Sakinleş’ dedi. Zelzele kendi lisanı haliyle ona cevap verdi. Dedi ki; ‘Sana itaat olunmakla emrolundum’ dedi ve zelzele bitti. Keramat-i evliyayı [Şeyh Gavs’tan bahsediyor] baştan çıkaracak bir hadise daha. Allah’tan istiyor, kendi bir şey yapmıyor. ‘Yarabbi zelzeleyi durdur’ diyor, Allah da durduruyor. Aç sen de kanalları, duası makbul bir makama gel, Allah senin de dediğini yapsın. Allah bu seviyede olan herkesin duasını kabul ediyor işte, ortada.”

Bu sözlerin sahibi Şemseddin Bektaşoğlu'nun, geçmişte TRT'nin Ramazan programında konuk olarak yer aldığı da ortaya çıktı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Pınar Gültekin'in avukatından Ersan Şen'in açıklamalarına tepki Oyuncu Osman Wöber hayatını kaybetti Sedat Peker'den Mehmet Ağar hakkında yeni iddialar Balcı: İstanbul'da 5 lira uygulaması pazartesiden itibaren son buluyor