AKP’li vekilden Dekan’a tepki

AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın beraberindeki heyetle Adnan Menderes Üniversitesi Söke İşletme Fakültesi ziyaretinde Fakülte Dekanı Prof.Dr.Turan Akkoyun’un AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz’a yönelik kişisel eleştirilerine karşı sert bir çıkış yaptığı iddia edildi.

AKP Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın geçtiğimiz gün beraberindeki heyetle Adnan Menderes Üniversitesi Söke İşletme Fakültesi ziyaretinde Fakülte Dekanı Prof.Dr.Turan Akkoyun’un AKP Aydın Milletvekili Metin Yavuz’a yönelik kişisel eleştirilerine karşı sert bir çıkış yaptığı iddia edildi.

Aydınpost’un haberine göre; Dekan Akkoyun’un heyetle görüşme sırasında “Metin Yavuz’dan bir destek görmedim.” şeklindeki sözlerine “Buraya nezaket ziyaretine geldik. Çalışmalarınıza nasıl katkı sunabiliriz onu konuşmaya geldik.” cevabını veren Savaş, Dekan Akkoyun’un “Metin Yavuz’dan memnun değilim” ısrarından sonra “Dava arkadaşıma laf söyletmem” diyerek dekanın sözünü kestiği belirtildi. Dekan Akkoyun’un nezaketsiz tavrını sürdürmesinden sonra görüşmeyi planlanandan kısa kesen Mustafa Savaş’ın beraberindeki heyetle birlikte fakülteden ayrıldığı kaydedildi.

Konuyla ilgili Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Osman Selçuk Aldemir’in de bilgilendirildiği ve Rektör Aldemir’in talimatıyla inceleme başlatıldığı aktarıldı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Önder İşleyen: SOL'un etkin müdahalesini örgütleyeceğiz Menemen’deki hukuksuz arazi satışı Meclis gündeminde Borç ödeme telaşına dede toprakları satılıyor Anadolu Buluşması - Marmaris Yerel Medya Çalıştayı’ başladı