AKP ve MHP'li Meclis Üyeleri, Tisan Yarımadası'nın yapılaşmasına yönelik imar planını onayladı

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mersin'in Silifke ilçesinde bulunan ve ‘dünyanın en güzel 13’üncü koyu’ seçilen Tisan Yarımadası’nın yapılaşma tehdidiyle karşı karşıya olduğunu belirtti. Gökçel, “AKP ve MHP’li Büyükşehir Belediye Meclis Üyelerinin dayatmasıyla çok katlı yapılaşmaya olanak tanıyan imar planını onaylayarak Tisan’ın katledilmesine neden olacak bir karar aldılar” dedi.

CHP Mersin Milletvekili Cengiz Gökçel, Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan ve 'dünyanın en güzel 13'üncü koyu' seçilen Tisan Yarımadası’ndaki yapılaşma tehdidiyle ilgili açıklama yaptı.

AKP ve MHP'li Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinin yapılaşmaya olanak tanıyan imar planını onayladıklarını söyleyen Gökçel, "Tisan’ın katledilmesine neden olacak bir karar aldılar” dedi.

Meclis'e imar planı değişikliği planı gelmeden projenin reklam tanıtımlarına başlandığını söyleyen Gökçel şöyle konuştu:

“Dünya’nın 13. sırada kabul edilen en güzel koylarından birisi olan Tisan’dayız. AKP ve MHP’li meclis üyeleri, çok katlı yapılaşmaya olanak tanıyan imar planını onaylayarak Tisan’ın katledilmesine neden olacak bir karar aldı. Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap Seçer, ısrarla Meclis’e bu kararı bir daha gündeme getirip bu kararlarından vazgeçmelerini istemelerine rağmen maalesef AKP ve MHP’li meclis üyeleri Tisan’ı, dünyanın en iyi 13. koyunu katledecek yüksek katlı imar değişikliği planına onay vererek Tisan’ı katledilmesine neden olacaklar.

'TİSAN'IN KATLEDİLMESİNE MÜSAADE ETMEYECEĞİZ'

Daha Meclise bu imar planı değişikliği planı gelmeden bir firma hem proje yapıyor ve projenin reklamına tanıtımına başlıyor. Daha meclisten karar çıkmadan bu firma neye güvenerek kimden cesaret alarak bu planları yapıp da reklamını yayınlıyor. Türkiye’de her şeyin oldu bitti ile olacağını zannediyorlar. Elbette bu kenti, bu doğayı koruyacak kanunlar da var, bununla mücadele edecek sivil toplum kuruluşları da var. Tisan’ın katledilmesine asla müsaade etmeyeceğiz.

İmar planı süreci devam ederken reklamını yaptıkları proje dünyanın en güzel 13. koyu doğa harikasına bu ve buna benzer inşaatlar yapılarak beton yığını haline getirecekler. Bu kararı alanları kınıyorum, mutlaka bu karardan vazgeçmeliler"

ANKA

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
BİM'den 'cipsten fare ölüsü çıktı' iddiasıyla ilgili açıklama Çocuk gelişimi balon gibi şişti Mabel Matiz: GQ ekibi 'Karakol' klibi sebebiyle ödül takdimimden vazgeçti Hakan Şükür'ü hatırlatan TRT spikeri, devre arasında görevden alındı