Bakan Şimşek: Borsaya yönelik taslak vergi çalışmasını erteliyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vergide etkinliği ve adaleti artırmaya, kayıt dışılığı azaltmaya yönelik vergisel düzenlemeleri içeren paketin yakın zamanda TBMM'ye sunulacağını duyurdu.

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, "Borsaya yönelik taslak vergi çalışmasını yeniden değerlendirmek üzere bir süreliğine erteliyoruz" açıklamasında bulundu.

Mehmet Şimşek, X hesabından yaptığı açıklamayla vergide etkinliği ve adaleti artırmaya, kayıt dışılığı azaltmaya yönelik vergisel düzenlemeleri içeren paketin yakın zamanda TBMM'ye sunulacağını açıkladı. Şimşek ayrıca, ilgili tüm taraflardan gelen geri bildirimler doğrultusunda borsaya yönelik taslak vergi çalışmasının yeniden değerlendirilmek üzere bir süreliğine ertelendiğini bildirdi.

Günün Manşetleri için tıklayın
Çok Okunanlar
En düşük emekli aylığı düzenlemesini de içeren kanun teklifi TBMM Komisyonu'nda kabul edildi Hükümet sistemi tamamen değiştirmek için düğmeye bastı: Emeklilik yaşı ve prim gün sayısı masada Mehmet Şimşek'ten KKM açıklaması Dolar/TL'de son durum Rekor kırmıştı: Altın fiyatlarında düşüş