Belçika telekom operatörleri Türkiye aramalarını ücretsiz yaptı

Belçika'nın en büyük telekom şirketi Proximus'un da aralarında yer aldığı bazı operatörler, deprem nedeniyle Türkiye ve Suriye'ye yapılan aramaların ücretsiz olduğunu duyurdu. Açıklamada, Türkiye ve Suriye'de arkadaşları ve aileleri bulunanlara destek sunulacağı kaydedildi.

Belçika'nın en büyük telekom şirketi Proximus'un da aralarında yer aldığı bazı operatörler, Kahramanmaraş merkezli toplamda 10 ili etkileyen depremler nedeniyle ülkeden Türkiye ve Suriye'ye yapılan arama ve SMS'lerin şubat ayı boyunca ücretsiz olduğunu bildirdi.

Proximus'tan yapılan açıklamada, depremzedelerle iletişimi kolaylaştırmak için Belçika'dan Türkiye ve Suriye'ye ücretsiz arama ve kısa mesaj hizmeti sunulması kararı alındığı belirtildi.

Açıklamada, şirket depremzedelere taziyelerini sunarken, felaketin yıkıcı görüntüleri karşısında Türkiye ve Suriye'de arkadaşları ve aileleri bulunanlara destek sunulacağının altı çizildi.

Depremden etkilenen bölgelerdeki insanların durumunun ağırlığına dikkat çekilen açıklamada bu aşamada aileler ve arkadaşlarla iletişimin çok önemli olduğu anımsatıldı.

Açıklamada, Proximus, Scarlet ve Mobile Vikings'in tüm müşterilerine şubat ayı boyunca Belçika'dan Türkiye ve Suriye'ye mobil ve sabit arama ile kısa mesajların ücretsiz sunulduğuna vurgu yapıldı.

(AA)

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Bakan Bilgin asgari ücrete zam yapılacak tarihi açıkladı Akyüz ailesi bu kez de Meclis kapısını zorluyor Prof. Dr. Naci Görür, deprem beklediği bölgeleri yineledi: Bizi sağır sultan duydu! Kenan Doğulu'dan AKP'ye tepki: Benden izin alınmadı