BirGün deprem bölgesinde | “Enkazdan 30 saat sonra çıktım, AFAD yeni geldi”

Hatay Defne’de, enkaz altında kalan yurttaşları kurtarmak için zamanla mücadele veriliyor. Pınarbaşı Mahallesi’nde yıkılan Gün Apartmanı’nın enkazından 30 saat sonra çıkarıldığını söyleyen Hatice Temizkan adlı yurttaş, “AFAD yeni geldi. Beni vatandaşlar kurtardı” dedi. Aynı apartmanın enkazından bugün 3 kişi sağ olarak çıkartıldı.

Gökay BAŞCAN / Hatay

Kahramanmaraş merkezli 10 kenti vuran deprem felaketinde arama kurtarma çalışmaları sürüyor.

6 Şubat'ta meydana gelen depremden en fazla etkilenen kentlerin başında gelen Hatay’ın Defne ilçesinde enkaz altında kalan insanlar kurtarılmayı bekliyor.

Pınarbaşı Mahallesi’nde yıkılan Gün Apartmanı’nın enkazından çıkan Hatice Temizkan, eşi ve çocuklarının hâlâ enkaz altında olduğunu söyledi.

Temizkan, enkazdan 30 saat sonra kurtulduğunu ve ufak tefek yaraları olduğunu belirterek “AFAD yeni geldi. Beni vatandaşlar kurtardı. Oğlum da birkaç kişiyi kurtardı” dedi.

Öte yandan umut veren gelişmeler de yaşanıyor. Gün Apartmanı'ndan bugün 3 kişi sağ olarak çıkartıldı. Arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
İsmail Saymaz'dan Muharrem İnce'ye cevap: Yalan söylüyor, iftira atıyor AKP'den, 38 maddelik yeni yasa teklifi Yeniden Refah Partisi'nden Erdoğan'a ters köşe: Fatih Erbakan aday oldu, ittifak desteklenmeyecek! CHP'ye katılan Türkan Elçi: 24 saat geçmeden insaf, bu kadar da olmaz