Bodrum Belediyesi'nden hediye yerine bağış

BİRGÜN EGE

Bodrum Belediyesi, başkan ve başkan yardımcılarını da kapsayacak şekilde belediye personelinin dışarıdan hediye kabul etmesini yasakladı. Belediyeye dışarıdan getirilecek hediyeler yerine, hediye getiren kişilerin sosyal yardım kuruluşlarına bağış yapmalarının isteneceği açıkladı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras tarafından gönderilen yazıda, "Kamu hizmetinin her türlü özel çıkarın üzerinde olduğu ve kamu görevlisinin halkın hizmetinde bulunduğu bilinç ve anlayışıyla; Bodrum Belediyesi Başkanlık Makamı, Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve personeli kesinlikle hiçbir maksatla hediye kabul etmeyecektir" denildi.

Aras tarafından gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi: "Özellikle yılbaşı, bayram, ziyaretler ve doğum günü gibi özel günlerde yoğunlaşan ve vatandaşlarımız, iş insanları, müteahhitler vb. kurum kuruluş ve kişilerden gelen hediyeler kabul edilmeyecek , reddedilecek ve hediye yerine TEV, Bodrum Sağlık Vakfı, TEMA vb. sosyal yardım kuruluşlarına bağış yapmaları istenecektir."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Deniz Poyraz davası 29 Nisan'a ertelendi Ayvalık Belediye Başkanı Ergin partisinden istifa etti Karaburun’da mis kokulu festival sona erdi İzmir 2022’de 31 fuara ev sahipliği yapacak