Borsa 5 iş günü kapatıldı

Borsada Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi'nin 2. kez çalışmasının ardından işlemler tamamen durduruldu. Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan bildirimde, "Pay Piyasası ile VİOP bünyesindeki pay ve pay endeksi türev pazarlarının 5 iş günü kapatılmasına ve bugünkü işlemlerin iptaline karar verildi" denildi.

Borsa İstanbul AŞ, borsada işlemlerin durdurulmasına karar verildiğini açıkladı.

Borsa İstanbul'un işlemlerin durdurulmasına ilişkin duyurusu, Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlandı.

Açıklamada, "Borsamız Pay Piyasası ile Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası pay ve pay endeksi türev pazarlarında işlemlerin durdurulmasına karar verilmiştir" ifadeleri yer aldı.

Bugün, BIST 100 endeksinde düşüşün yüzde 5 ve yüzde 7 sınırını aşması sonrası sırasıyla saat 10.12.01 ve 10.42.31'de Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi çalışmıştı.

Endekse Bağlı Devre Kesici Sistemi'nin 2. kez çalışmasının ardından Borsa İstanbul AŞ tarafından yapılan duyuru ile işlemler tamamen durduruldu.

5 İŞ GÜNÜ KAPATILDI

Borsa İstanbul'dan KAP'a yapılan bildirimde, "Pay Piyasası ile VİOP bünyesindeki pay ve pay endeksi türev pazarlarının 5 iş günü kapatılmasına ve bugünkü işlemlerin iptaline karar verildi" denildi.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Tüm ülke iflas bayrağı çekti Mevduat faizi 20 yılın en yüksek seviyesine çıktı KKM iflas belgesi Seçimlerden sonra dolar ne olur?