Cengiz Bozkurt Kozalak’ta

GÖZDE KOÇ

İzmir’in Buca ilçesinde kolektif bir şekilde hayata geçirilen Kozalak Kültür Kitap Kafe, 1 Aralık’ta sanatçı Cengiz Bozkurt’u misafir etti. Katılıma ilginin yoğun olduğu buluşmada, sanattan emeğe; komediden hayat şartlarına kadar birçok konu üzerinde konuşuldu.

Kozalak Kültür’ün dayanışma ve umutla kurulduğunu vurgulayan Mehmet Duman, “İki yıl önce kolektif bir çalışma grubu ile bir araya gelmiştik. Buca’da farklı bir kültürü yaratmanın son derece önemli olduğunu düşünüyorduk. Kozalak’ın duvarlarını birlikte boyadık, parkelerini heyecanla yeniledik, çay bardaklarını raflara dizdik. Burada çeşitli atölyeler, söyleşiler, buluşmalar ve daha birçok şey yapılmaya devam edecek. Dayanışmayla hep birlikte yapacağız” ifadelerini kullandı. Setteki sıkıntılardan bahseden Cengiz Bozkurt, “Bundan dört sene öncesine kadar aralıksız 26-32 saat aralıksız çalışan arkadaşlarımız vardı. Bunları durdurmaya çalıştık ve 12 saate düşürülmesine kadar müdahale edvebildik. Keşke daha az saate indirebilsek, keşke daha iyi çalışma ortamlarında bulunabilsek ve sunabilsek” diye konuştu.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Devrimci 78'liler İzmir'de buluştu Ayvalık Belediye Başkanı Ergin partisinden istifa etti Uğur Mumcu, İzmir'de anılacak Utumuna yaşanır mı?