Cizre Belediyesi'nden Abdulgaffar Dayan açıklaması: Araç belediyeye kayıtlı, sürücüye soruşturma başlatıldı

Cizre Belediyesi, 24 Ocak günü koruma aracının çarpması sonucu kaldırdığı hastanede dün yaşamını yitiren Abdulgaffar Dayan hakkında yaptığı açıklamada aracın belediyeye kayıtlı olduğunu bildirdi, sürücü olan memur hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti.

Şırnak’ın kayyum tarafından yönetilen Cizre Belediyesi, 24 Ocak’ta evinden çıkarak dershaneye giderken koruma aracının çarpması sonucu kaldırıldığı hastanede dün yaşamını yitiren 24 yaşındaki Abdulgaffar Dayan’ın ölümüne ilişkin açıklama yaptı. Dayan’a çarpan aracın kendilerine ait olduğunu açıklayan Cizre Belediyesi, aracın zırhlı olduğu iddiasını ise yalanladı. Açıklamada aracı süren memur hakkında soruşturma başlatıldığı belirtildi.

Cizre Belediyesi’nden yapılan açıklama şöyle:

"24.01.2022 tarihinde sabah 8:35 sularında Yafes Caddesi’nden Silopi istikametine Yafes Köprüsü girişinde yoğun şekilde yağan yağmurun etkisi ile kayganlaşmış olan yolda yaralamalı trafik kazası meydana gelmiştir.

Kazaya karışan araç Cizre Belediyesi adına kayıtlıdır. Belediyenin özel kalem ve güvenlik hizmetlerine tahsis edilmiş olan Ford Ranger marka bahse konu araç, bazı basın-yayın organlarında ifade edildiği gibi zırhlı değildir. Pikap tarzı bir hizmet aracıdır. Yaralamalı trafik kazası ve aracı kullanan kamu personeli hakkında adli ve idari tahkikat başlatıldığı bilgisi edinilmiştir.

Cizre Belediyesi olarak trafik kazasının meydana geldiği ilk andan itibaren yaralı olarak Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Abdulgaffar Dayan isimli vatandaşımızın sağlığına kavuşturulmasına yönelik süreç yakından takip edilmiş, ailesinin ve yakınlarının yanında olunmuştur.

Abdulgaffar Dayan kardeşimizin hastanede yapılan gerekli bütün tıbbi müdahalelere rağmen kurtarılamaması ve vefat etmesi hepimizi ziyadesiyle üzmüştür.

Cizre Belediyesi olarak ebediyete intikal eden Abdulgaffar Dayan kardeşimize Allahtan rahmet, kederli ailesine, yakınlarına ve Cizreli Hemşerilerimize başsağlığı diliyoruz."

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Sedat Peker’den Cahit Özkan paylaşımı İBB Meclisi İYİ Parti Grup Başkan Vekilinden, metrobüslerdeki yangın tüpü ihalesinin kardeşine verilmesiyle ilgili açıklama Yelken Kulübü’nde mafya fırtınası ORC Araştırma'nın son anketi: AKP 8 ayda eridi