Erbaş: Topluyoruz, çarpıyoruz ulaştığımız sayı bir milyonu geçmiyor

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Topluyoruz, çarpıyoruz ulaştığımız sayı bir milyonu, bir buçuk milyonu geçmiyor. Cuma namazlarında hutbe verme imkanı buluyoruz. 8,5 milyon üniversite öğrencimiz var," dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Karaman'da hafızlık icazet törenine katıldı.

Erbaş, yaptığı konuşmada gençlere ulaşamadıkları için sitemini dile getirdi. İbadetin önemini anlatan Erbaş, "Kardeşlerim ne olursunuz, gençlerimize bunu böyle anlatalım. Çocuklarımıza böyle anlatalım. Onları namazsız, ibadetsiz bir Müslüman olarak yaşamaktan kurtaralım. En önemli vazifelerimizden biri budur. Topluyoruz, çarpıyoruz ulaştığımız sayı bir milyonu, bir buçuk milyonu geçmiyor. Cuma namazlarında hutbe verme imkanı buluyoruz. 8,5 milyon üniversite öğrencimiz var. Bu gerçekleri kardeşlerimize kim anlatacak? Sizler hep birlikte hocalarımız, öğretmenlerimiz, vaizlerimiz, anne babalar bu doğruları hep birlikte anlatacağız," ifadelerini kullandı.

Daha sonra 54 öğrenciye Erbaş ve protokol üyeleri tarafından hafızlık belgeleri verildi.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Hakan Şükür'ü hatırlatan TRT spikeri, devre arasında görevden alındı Sedat Peker: Soylu iade edilmem için özel olarak geldi Baro başkanını gözaltına alan polisler hakkında 'soruşturma izni' verilmedi BİM'den 'cipsten fare ölüsü çıktı' iddiasıyla ilgili açıklama