Fatih Altaylı: Çok kanallı bir Youtube televizyonu hazırlıyoruz

14 Mayıs Seçimleri'nin ardından Habertürk'ten ayrıldığını duyuran Fatih Altaylı, Youtube'da yeni bir platform kurmak için çalışmalar yürüttüğünü söyledi. Altaylı, yeni platformda Teke Tek Bilim programının da devam edeceğini kaydetti.

16 Mayıs'ta Habertürk'ten ayrıldığını açıklayan Fatih Altaylı, Youtube'da yeni bir platform kurmak için çok yoğun şekilde çalıştığını söyledi.

Aposto'dan Abdullah Esin'in sorularını cevaplayan Fatih Altaylı, Teke Tek Bilim programının da yeni platformda yer alacağını ifade etti. 

Altaylı şunları söyledi: 

"Televizyon tarafını yakın zamanda Youtube üzerinden başlatacağız. Çok kanallı bir Youtube televizyonu hazırlıyoruz. Ortak olmak isteyen, yatırımcı olmak isteyen fonlar ve sermaye grupları var ama ben bağımsızlığımdan taviz vermek istemiyorum. Tamamen bir bağımsız gazetecilik girişimi olsun istiyorum. Kendim finanse edeceğim ve onurlu, namuslu, özgür ruhlu bir grup gazeteci arkadaşımla yapmak istiyorum bunu. Temiz meslektaşlarımın ortak olacağı bir dijital platform kurmak için uğraşıyorum."

"TEKE TEK BİLİM TEMMMUZ SONU GİBİ BAŞLAR"

"Aslında tek başıma yarın da başlatabilirdim ama izleyicilerden çok da uzun olmayan bir süre talep ediyorum. Benzersiz bir şey yapmak istiyorum. Habertürk’ün son dönemindeki tembellik sürecimi bitirdim ve çok çalışıyorum. Herkes tatil yaparım diyordu ben yıllardır çalışmadığı kadar yoğunum. Yapacağımız işi Türkiye açısından çok önemli buluyorum."

"Teke Tek Bilim elbette sürecek. Ayrıldığım gün Celal Şengör aradı, 'İnternette devam edelim.' Ertesi gün İlber Hoca aradı, 'Aynen devam. Daha da rahat konuşuruz.' Teke Tek Bilim, Temmuz sonu gibi başlar herhalde. Birebir’i de Eylül gibi başlatırız.

"Ama sadece onlar değil, çok farklı kanallar da olacak. Bayağı bir televizyon kurmayı hedefliyoruz diyebilirim. Hepsi güvenilir bir grup gazeteci ile; ve şartlarımız olgunlaşınca bağımsız tüm gazetecilere kapıyı açacağız. Becerebilirsek çok sürpriz bir iş ortaya çıkaracağız."

HABERTÜRK'TE KÖŞE YAZARLARININ SİYASİ YAZILARININ SONA ERDİĞİ ÖNE SÜRÜLMÜŞTÜ

28 Mayıs'ta gerçekleşen Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nin ardından Ciner Medya Grubu'nun el değiştireceğine yönelik iddialar gündeme gelmiş ancak söz konusu iddialar Ciner Medya Grubu tarafından yalanlanmıştı. Sonrasında ise Habertürk'te köşe yazarlarının siyasi yazılarının sonlandırıldığı öne sürülmüş, konuyla ilgili ise herhangi bir açıklama yapılmamıştı.

Günün Manşetleri için tıklayın
Çok Okunanlar
Sezen Aksu, cezaevindeki Merdan Yanardağ’a verilen cezaya itiraz etti, 100 bin istedi Fatih Altaylı'dan Yılmaz Güney yazısıyla ilgili açıklama TRT Van muhabiri evinde ölü bulundu Hazine Bakanlığı, Mehmet Şimşek ile ilgili haberimizi yalanlarken doğruladı Sözcü TV, Ersan Şen ile yolları ayırdı