Gazeteci İbrahim Haskoloğlu hakkında 12 yıla kadar hapis istemi

‘Kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirmek’ten tutuklandıktan sonra tahliye edilen gazeteci İbrahim Haskoloğlu hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istendi. Haskoloğlu, "Verilerinize sahip çıkamayanlar için hiçbir soruşturma başlatılmadı. Bu bana değil sizin haber hakkınıza verilen cezadır" dedi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirmek" suçundan açılan soruşturma kapsamında tutuklandıktan sonra tahliye edilen gazeteci İbrahim Haskoloğlu hakkında 12 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

Haskoloğlu, sosyal medya hesabından hakkında 12 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandığını duyurdu. Haskoloğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Türk vatandaşlarının kişisel verilerinin ortada olduğunu gösterdiğim haberlerim nedeniyle bugün hakkımda 12 yıla kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı. Verilerinize sahip çıkamayanlar için hiçbir soruşturma başlatılmadı. Bu bana değil sizin haber hakkınıza verilen cezadır."

Gazeteci İbrahim Haskoloğlu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından "kişisel bilgileri hukuka aykırı yolla ele geçirmek" suçundan açılan soruşturma kapsamında Üsküdar'daki evinde gözaltına alınarak 19 Nisan'da tutuklanmış ve 27 Nisan'da serbest bırakılmıştı.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Cezaevlerinde deprem isyanı silahla bastırıldı: 3 mahkum öldü, onlarcası yaralandı Erzurumspor'dan Kılıçdaroğlu'na çirkin sözler: Tepkilerin ardından paylaşım silindi Hatay'da yaptığı üç sitede yıkım yaşanan müteahhitten skandal sözler! CANLI | Deprem felaketinde 4'üncü gün: Can kaybı 14 bin 351'e yükseldi!