Gaziantep Valisi Gül: Doktor Ekrem Karakaya cinayeti sağlıkta şiddet değil

Gaziantep Valisi Davut Gül Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, doktor Ekrem Karakaya'nın öldürülmesinin 'sağlıkta şiddet' olarak açıklanamayacağını savundu.

Konya Şehir Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı Doktor Ekrem Karakaya, Hacı Mehmet Akay tarafından silahla vurularak katledildi. Akay, cinayetin ardından intihar etti.

Saldırı büyük tepki toplarken, hekimler grev kararı aldı. Sağlıkta şiddetin önlenmesi için çağrılar yapıldı.

Gaziantep Valisi Davut Gül ise, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Karakaya’nın öldürülmesinin ‘sağlıkta şiddet’ olarak açıklanamayacağını savundu.

Gül, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

"Bugün bir hekimimiz menfur bir saldırıyla hayatını kaybetti. Nereden baksanız acı bir olay ama daha acı olanı, herkesin mevzi kazanma derdinde olması! Sağlıkta şiddetin ortadan kalkması için alınabilecek tedbirler olmakla birlikte bu olayı sağlıkta şiddet gibi açıklayamayız"

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Ankara’da 'banyo topu' dolandırıcılığı: Mağdurların sayısı giderek artıyor Karadağ'da silahlı saldırı: 11 ölü Dünyaca ünlü rock grubu, Beyoğlu'nda bakkal tarafından kovuldu 'Haksız kazanç' iddialarıyla gündeme gelmişti: Karaburun kaymakamı Urfa'ya atandı