Grup Yorum’un konserine izin verilmedi, çok sayıda kişi gözaltına alındı

Grup Yorum’un bugün Yenikapı’da gerçekleştireceğini duyurduğu konser, polis tarafından engellendi. Ablukaya alınan konser alanında çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Grup Yorum’un bugün saat 15.00'te İstanbul Yenikapı’da düzenleyeceğini açıkladığı ve Valiliğin izin verilmediğini belirttiği konser, polis tarafından engellendi.

Yenikapı’da yapılması planlanan “9. Bağımsız Türkiye Konseri” öncesi alan polis tarafından adeta ablukaya alındı.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığına göre, konsere izin vermeyen polis, saatler öncesinden alana çıkan metro ve Marmaray’dan çıkan yurttaşları Genel Bilgi Toplama (GBT) uygulamasından geçirdi.

Giriş ve çıkışları engellenen alanda polis, “Grup Yorum halktır susturulamaz” pankartı açan grup üyelerini darp ederek gözaltına aldı. Çevrede bulunanlar “Grup Yorum halktır susturulamaz” sloganları attı. En az 10 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Gözaltına alanlara ilişkin açıklamada bulunan Halkın Hukuk Bürosu, Ercan Işık, Onurcan Bayrak, Can Bulut, Erkan Işık, ve Doğucan Erkmen’in karakoldan serbest bırakıldıklarını aktardı.

POLİS GÖRÜNTÜLERİ SİLDİ

Müdahale sırasında yaşananları görüntüleyen gazetecileri engelleyen polis, kameralara el koyarak görüntüleri sildi.

Grup Yorum’un üzerindeki baskılara yönelik ve adil yargılama talebiyle girdikleri ölüm orucunda yaşamını yitiren Helin Bölek ve İbrahim Gökçek’e ithaf edilen konsere daha önce İstanbul Valiliği yaptığı açıklamayla izin vermeyeceğini bildirmişti.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
MHP bu kez de Rutkay Aziz'i hedef aldı Meteoroloji'den kuvvetli yağış ve rüzgâr uyarısı FinCEN belgeleri: Türkiye’deki siyasetçilere en az 800 milyon dolar rüşvet dağıtıldı Taksim Meydanı tasarım yarışması sonuçlandı: Sırada halk oylaması var