Habertürk ekibi kameralarının ışığını kapattı, arama-kurtarma çalışmalarındaki durum dehşete düşürdü

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 2 büyük deprem Hatay'da da büyük yıkıma neden oldu. Hatay'daki arama kurtarma çalışmalarını yerinde görüntüleyen gazeteci Mehmet Akif Ersoy çalışmalara ilişkin bilgi verdi. Ersoy, "Çalışma olmayan binaların sayısı olanlara göre daha fazla" dedi.

Habertürk muhabiri Mehmet Akif Ersoy, Hatay’daki enkaz çalışmalarında görünen ışığın çoğunlukla canlı yayın kameralarına ait olduğunu belirtti. Ersoy, ışık ve jeneratör yetersizliğine dikkat çekerek kamera ışığı olmadan çalışmanın çok zor olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen 2 büyük deprem Hatay'da da çok büyük yıkımlara yol açtı. Gazeteci Mehmet Akif Ersoy, Hatay'daki çalışmalara ilişkin Habertürk TV'de canlı yayında açıklamalarda bulundu. Ersoy bölgede jeneratörlerin olmadığını, yapılan çalışmaların Habertürk TV'nin kameralarının ışığı altında gerçekleştiği belirtti. Yayın sırasında kameraların ışıklarını kapattıran Ersoy, çalışmaların zifiri karanlıkta yapıldığını gözler önüne serdi.

"ÇALIŞMA OLMAYANLARIN SAYISI DAHA FAZLA"

Yıkılan binalardaki arama kurtarma çalışmalarına ilişkin konuşan Ersoy, "Yıkılan binaların yüzde 100'ünde çalışma var diyemeyiz. Şehir merkezi içerisinde çalışma olan yerlerin sayısı olmayanlara göre daha az. Çalışma olmayanların sayısı daha fazla." ifadelerini kullandı.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Muharrem İnce 'sözde sanatçılar' sözü nedeniyle özür diledi Cezaevinde şüpheli ölüm: Gardiyan "sus" işareti yaptı 11 katlı ‘imar affı’ rezaleti İnşaat çetesine dokunulmuyor!