Haydar Ergülen’in yeni kitabı SOL Kültür etiketiyle raflarda: Büyülendiklerim

SOL Kültür tarafından basılan şair ve yazar Haydar Ergülen’in yeni kitabı ‘Büyülendiklerim’, kitapçı raflarındaki yerini aldı.

Türk edebiyatının önde gelen kalemlerinden şair ve yazar Haydar Ergülen’in yeni kitabı ‘Büyülendiklerim’ çıktı.

SOL Kültür etiketini taşıyan kitapta Ergülen, aralarında Aziz Nesin, Sabahattin Ali, Orhan Kemal, Fakir Baykurt, Tezer Özlü, Yaşar Kemal, Murathan Mungan, Latife Tekin, Tomris Uyar ve Sait Faik Abasıyanık gibi isimlerin olduğu, büyülenerek okuduğu 22 büyük yazarı anlatırken, hemen her gün keşfettiği farklı yazarları da anmayı ihmal etmiyor.

Ergülen, tarihe not düşen bu kitabında okurları Türkiye’nin edebiyat tarihinde büyülü bir yolculuğa çıkarıyor.

Kitap, SOL Kültür’ün internet sitesinden online olarak sipariş edilebiliyor.


Kitaptan:

“Çünkü onlarla hem yaşamın hem yazının büyüsüne kapılıyorum. Bu benim büyülü gerçekliğim diye düşünüyorum; onlarla büyüdüm, onlarla ve hemen her gün keşfettiğim yeni bir öykücü ya da romancının yapıtıyla da büyülenmeyi sürdürüyorum.

Büyülenmek şahane bir şey, büyüyorsun ama büyüklenmiyorsun, zira hangisine büyük diyeceğini şaşırıyorsun bu yazarların, hepsine ve hiçbirine, o zaman ‘büyülü, büyüleyici’ demek yetiyor işte; hangi dönemden olurlarsa olsunlar, hangi gerçekçilik anlayışına bağlı kalarak yazarlarsa yazsınlar!”

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Netflix’ten Erşan Kuneri açıklaması Rıfat Ilgaz'sız 29 sene Müzik yapmaktan vazgeçmeyeceğiz 'Karakol' şarkısının klibi nedeniyle hedef gösterilen Mabel Matiz'den açıklama