Hrant Dink Vakfı'na tehdit maili gönderen kişi adliyeye sevk edildi

Hrant Dink Vakfı'na 'e-posta' ile tehdit yazısı gönderen H.A (25) emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Hrant Dink Vakfı'na tehdit içerikli elektronik posta gönderilmesine ilişkin gözaltına alınan şüpheli sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Konya'nın Selçuklu ilçesindeki evinde gözaltına alınan H.A.'nın İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü'ndeki işlemleri tamamlandı.

Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirilen şüpheli H.A. Çağlayan Adliyesi'ne sevk edildi.

'Kasten yaralama, tehdit ve hakaret' suçlarından kaydı olan H.A., ilk ifadesinde, "İnternetten tanıştığım Azerbaycan uyruklu kız arkadaşımın Karabağ'da Ermenilerle alakalı anlattıklarından etkilenerek böyle bir şey yaptım. Bu kapsamda bir de Ermeni Kilisesi'ni aradım ancak telefonuma bakan olmadı" dediği öğrenildi.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Havai fişek facialarının perde arkası: Kimdir bu Coşkun Ailesi? Erdoğan, Ayasofya'nın ibadete açılması kararını imzaladı ‘Köpek gibi çalışıyorum ama karnımı doyuramıyorum’ diyen genç gündemde AKP’li isimden Atatürk ile ilgili skandal paylaşım: Taştan adam eriyor!