İstanbul Havalimanı'nda bir pizza 530, kola 63 lira

İhalesi Cengiz, Kolin, Limak ve Mapa'ya verilen İstanbul Havalimanı'nda yiyecek içecek fiyatları uçtu. Bir pizzanın 530, kolanın ise 63 liraya satıldığı görüldü.

AKP'nin büyük reklamlarla tanıttığı, 10,2 milyar euroya mal olan İstanbul Havalimanı'ndan paylaşılan yiyecek-içecek fiyatlarının görüntüleri gündem oldu.

Bir sosyal medya kullanıcısının paylaştığı görüntülerde yarım litre pet suyun 31, kolanın 63, sandviçin 110, büyük boy pizzanın ise 530 liraya satıldığı görüldü.

Sözcü'nün haberine göre yurt dışında yaşayan yolcular dahi fiyatların yüksek olduğu değerlendirmesini yaptı. İşletmeciler ise fiyatların euro bazlı kiralardan ötürü yükseldiğini ifade etti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Henri Barkey'den Aslı Aydıntaşbaş'ın 'şimdi konuşması manidar' açıklamasına yanıt Eski YÖK Başkanı Özcan: Soruların hazırlandığı ana bilgisayara kablo bağlandı Milyarlarca lira çöplüğe atıldı Yarkadaş’tan Mehmet Ali Çelebi’ye dair yeni iddialar: ‘MHP’ye gider’ dendi, AKP’ye katıldı