İsveç, Kuran yakılmasına bu kez izin vermedi

İsveç polisi, başkent Stockholm’de Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran yakılmasına yönelik provokatif eyleme bu kez izin vermedi.

İsveç’in başkenti Stockholm’de polise, Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran yakılmasına yönelik provokatif eylem için başvuru yapıldı.

Stockholm polisi, söz konusu eyleme, "ulusal güvenliğe yönelik ciddi tehditlere neden olabileceği” nedeniyle izin vermedi.

Stockholm Polis Sözcüsü Ola Österling yaptığı açıklamada, İsveç iç güvenlik teşkilatı SAPO ile provokatif eylem konusunda iletişime geçildiğini belirterek, Kuran yakıldığı son eylemlerin ardından İsveç'e yönelik tehdit tablosunun değiştiğini aktardı.

Danimarka’daki Stram Kurs (Sıkı Yön Partisi) Partisi'nin lideri aşırı sağcı Rasmus Paludan, İsveç polisinden aldığı iznin ardından 21 Ocak’ta Türkiye’nin Stockholm Büyükelçiliği önünde Kuran yakmış ve tepki çekmişti.

(İHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
AB ülkeleri onayladı: Benzinli ve dizel araçlar yasaklanıyor İskoçya'nın yeni başbakanı Hamza Yusuf oldu Depremin faturasını kimler ödemeli? Emekçilerden büyük uyarı