İYİ Partili Ağıralioğlu: AKP ve MHP’den teklif gelmişti

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu, milletvekili adaylığı için başvurmadığını belirterek “Ben partimden rahatsız değilim, partime ve genel başkanıma yapılandan rahatsız oldum” dedi. Ağıralioğlu, kendisine AKP ve MHP’den teklif geldiğini belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olmasını ‘dayatma’ olarak tanımlayan ve tepki çeken açıklamalarda bulunan İYİ Parti milletvekili Yavuz Ağıralioğlu'ndan yeni açıklama geldi.

Milletvekilliği adaylığı için başvurmadığını, Genel Başkan Meral Akşener’in başvurmasını söylemesi üzerine bunu yapabileceğini ifade eden Ağıralioğlu, “Ben partimden rahatsız değilim, partime ve genel başkanıma yapılandan rahatsız oldum. Ben adaylıktan bağımsız, partime çalışacağım. Emeklerim Cumhurbaşkanı adayına da gider” dedi.

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk’e konuşan Ağıralioğlu, aday olup olmayacağı, seçimde kimi destekleyeceğine ilişkin soru üzerine şunları söyledi:

"Seçimde ben partimi destekleyeceğim. Şerhlerimi yaptım. Milletvekilliği adaylığı için başvurmadım. Adaylık başvurusunda bulunmak birazcık nezaketsizlik olur diye düşündüm. Şundan dolayı: Partimizin bir kararı var. O kararı şerh ederek, partimi de koruyarak, kollayarak açıklamalarda bulundum. Şimdi bu şartlar altında genel başkanım 'Bir kararımız var; bu kararımızın hilafına olduğunuz için sizi aday yapamayız' diyebilir. Buna çok saygı duyarım. Ama 'Partimizin size ihtiyacı var, partimizle ilgili propaganda İşlerinde çalışırsınız. Adaylık müracaatında bulunabilirsiniz' derse başvurumu yapabilirim.

Ben partimden rahatsız değilim, partime ve genel başkanıma yapılandan rahatsız oldum. Ben adaylıktan bağımsız, partime çalışacağım. Emeklerim Cumhurbaşkanı adayına da gider."

Ağıralioğlu'na başka bir siyasi partiden adaylık teklifi alıp almadığına yönelik soruya da, "Doğrudur bana hem AKP'den hem MHP'den daha önce de teklifler gelmişti. Benim bakışım şu: Eğer bir milletvekili partisinden istifa ediyorsa, milletvekilliğinden de istifa etmeli. Ancak, parti, kuruluş ilkelerinden tamamen sapmışsa o zaman geçilebilir düşüncesindeyim" diye yanıtı verdi.

Günün Manşetleri için tıklayın
Çok Okunanlar
Özgür Özel'den Bahçeli'nin 'ittifak' çağrısına yanıt Hürriyet’in manşeti, Bahçeli’nin yüzüğü “Yumuşama”nın hedefi: Yüzde 37.7’lik cepheyi dağıtmak mı? Küçük ortak Cumhur’a resti çekti Erdoğan, Demirtaş ve Kavala’ya “terörist” dedi, İspanyol gazeteciye çıkıştı: “Başını sallama!”