İzmir'de fırtına nedeniyle deniz taştı

İzmir'de sabah saatlerinden itibaren etkili olan fırtına nedeniyle Karşıyaka'da deniz taştı. İZDENİZ de arabalı vapur dahil olmak üzere tüm seferlerin durdurulduğunu açıkladı.

İzmir'de etkili olan fırtına nedeniyle Karşıyaka'da denizde taşma meydana geldi. Deniz suyu nedeniyle Karşıyaka Tramvayı'nda seferler aksadı. İZDENİZ, arabalı vapur da dahil olmak üzere deniz ulaşımında tüm seferlerin durdurulduğunu açıklarken Karşıyaka'da fırtına nedeniyle deniz suları tramvay hattına kadar geldi.

Karşıyaka Tramvayı'nda seferlerin Ataşehir- unuslar, Nikah Sarayı-Alaybey durakları arasında yapılamadığı duyuruldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler, biriken suları boşaltmak için bölgeye su boşaltma pompası kurdu.

Tramvay seferleri, Alaybey-Nikah Sarayı arası ile Yunuslar-Ataşehir arasında yapılabilirken, karayolunda ulaşım ise kontrollü olarak sağlanabiliyor.

Bostanlı Balıkçı Barınağı'nda da balıkçıların, teknelerinin fırtınadan zarar görmemesi için özel önlemler aldıkları görüldü.

Konak ilçesine bağlı Çankaya semtinde de bir binadan kopan beton parçaları nedeniyle çevredeki araçlarda hasar meydana geldi. Menderes'te de çocuk parkının üzerine bir iş yerinin tentesi uçtu.

İzmir'de etkili olan fırtına nedeniyle vapur ve arabalı vapur seferleri, 08.25'te iptal edilmişti.

(AA-ANKA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Devrimci 78'liler İzmir'de buluştu Ayvalık Belediye Başkanı Ergin partisinden istifa etti Uğur Mumcu, İzmir'de anılacak Utumuna yaşanır mı?