Kalamış’ta yaz, sanat kokuyor

Kültür Sanat Servisi

Kadıköy’de, Kadıköy Belediyesi’nin başlattığı kültür sanat hamlesi ikinci ayına girdi. Kalamış Atatürk Parkı’nda 1 Temmuz’da başlayan Kalamış Yaz Festivali, ağustos ayı programında da sanatseverlere tiyatro, sinema, konserlerle dolu birbirinden renkli program sunuyor. Festivalin bu haftaki programı şöyle:

8 AĞUSTOS PAZARTESİ

Rüzgâr Uyumuş Ay Dalıyor: Şef Hakan Talu yönetiminde gerçekleştirilecek konserde ses sanatçıları İrem Şamlı, Esra İpekçioğlu, Murat Avşar ve Sait Berker’e 6 saz sanatçısı eşlik edecek.

9 AĞUSTOS SALI

TanGesta - Tangueros De Estambul: İsmini Tango ve İstanbul’un İspanyolcası Estambul birleşiminden alan TangEsta, GENESIS Tango Dance Company dansçıları eşliğinde sahne alıyor.

10 AĞUSTOS ÇARŞAMBA

Cabiria’nın Geceleri: Yönetmen koltuğunda Federico Fellini’nin oturduğu, başrollerini Giulietta Masina, François Périer, Franca Marzi, Dorian Gray, Amedeo Nazzari’nin oynadığı film Cabiria’nın Geceleri saat 21.00’de gösterime giriyor.

11 AĞUSTOS PERŞEMBE

Ella Fitzgerald’ın Unutulmaz Ezgileriyle Ceyda Pirali ve Seher Karahan: Besteci, aranjör, piyanist Ceyda Pirali ve vokalist Seher Karahan’ın sahnesi Ella Fitzgerald’ın unutulmaz ezgileriyle izleyicilerini Küba sokaklarına götürüyor.

12 AĞUSTOS CUMA

Epik ve Etnik Öğelerden Eserleriyle Dedublüman: Alternatif rock piyasasına 2012 yılında giren grup Dedublüman 12 Ağustos Cuma günü sevenleriyle buluşuyor.

13 AĞUSTOS CUMARTESİ

Ayşenur Kolivar: Kardeş Türküler projesinde ve çeşitli Karadeniz müziği projelerinde de solist olarak yer alan müzisyen Ayşenur Kolivar festival programı kapsamında sahne alıyor.

14 AĞUSTOS PAZAR

Ruhların Kaçışı: Oscar ödüllü animasyon film Ruhların Kaçışı yıldızlar altında perdesini açıyor.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Killa Hakan’dan aylar sonra ilk mesaj: Dünyayı bir anlık terk ettim Sayın savcılar göreve Cebenoyan, bu filmde can buldu Yolcuların dikkatine!