Karadağ'da silahlı saldırı: 11 ölü

Karadağ'da silahlı bir saldırganın etrafa ateş açması sonucu 11 kişi öldü, 1'i polis 6 kişi yaralandı.

Karadağ'ın Cetinje kentinde bir saldırganın, önce kendi ailesine ardından polislere ve yoldan geçenlere ateş açması sonucu 11 kişi hayatını kaybetti, 6 kişi yaralandı.

Cetinje Polisinden yapılan açıklamada, 34 yaşındaki saldırganın, aralarında çocuk ve polislerin de bulunduğu çok sayıda kişiye ateş açtığı kaydedildi.

Olayda 11 kişinin öldüğü, 6 kişinin yaralandığı belirtilen açıklamada, saldırganın polisle girdiği çatışmada öldürüldüğü bildirildi.

Yerel medyada yer alan haberlerde, aile içi kavgada, saldırganın ilk olarak kendi ailesine, ardından yoldan geçenlere ateş açtığı belirtildi.

​​​​​​​Karadağ Başbakanı Dritan Abazovic, yaptığı açıklamada, "Tüm Karadağ vatandaşlarını masum kurbanların aileleri, akrabaları, dostları ve Cetinje vatandaşlarının yanında olmaya çağırıyorum. Karadağ daha önce böyle bir trajedi görmedi." ifadesini kullandı.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
"Çok şükür değiştim" diyen Metin Feyzioğlu, Lefkoşa Büyükelçiliği'ne atandı Hüseyin Aygün, 9 yıl önce açılan soruşturma nedeniyle karakola götürüldü AKP'li Pendik Belediyesi, İstanbul'un Kurtuluş gününde caddeye 'Sultan Vahdettin' adını verdi Hastanede yaşlı kadına eziyet olayıyla ilgili 4 kişi tutuklandı