Kendisinden boşanmak isteyen kadının boğazını falçatayla kesen erkeğe 'iyi hal' indirimi

Manisa'da kendisinden boşanmak isteyen Esra Oymak'ı falçata ile boğazını keserek yaraladığı ağırlaştırılmış müebbetle yargılanan Mikail Oymak'a 'iyi hal' indirimi uygulanarak, 13 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Manisa'da kendisinden boşanmak istediği için 31 yaşındaki Esra Oymak'ın boğazını falçatayla kesen 32 yaşındaki Mikail Oymak'a, yargılandığı davada 'iyi hal' indirimi uygulandı.

3 çocuk annesi Esra Oymak, geçen yıl 20 Kasım'da evli olduğu Mikail Oymak'a boşanmak istediğini söyledi. Mikail Oymak, kadının boğazını falçatayla kesti. Boğazında 15 santimetrelik kesik oluşan Esra Oymak, anne ve babasının pencereden dışarı çıkartmasıyla Manisa Şehir Hastanesi'ne götürüldü. Ağır yaralanan Oymak'ın boğazına 15 dikiş atıldı. Gözaltına alınan Mikail Oymak ise çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

'CİNSEL SALDIRI' SUÇUNDAN BERAAT

Soruşturmanın tamamlanmasının ardından Mikail Oymak, hakkında 'kasten öldürme' ve 'nitelikli cinsel saldırı' suçundan Manisa 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Son 3 duruşmasına gizlilik kararı verilen davanın, geçen 17 Mart'ta görülen 8'inci duruşmasında karar çıktı.

Mahkeme heyeti, Oymak'a önce ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Daha sonra suçun teşebbüs aşamasında kalması nedeniyle cezayı 16 yıl hapse çevirdi. Ardından da duruşmalarda 'iyi haline' karar verilip, Oymak'a 13 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

Mahkeme heyeti ayrıca Oymak'ın 'cinsel saldırı' suçundan beraatine karar verdi.

(DHA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
16 yaşındaki Beyza'yı vuran Selim Tekin isimli erkek hakkında 35 şikayet dosyası olduğu ortaya çıktı 18 yaşındaki Zehra Bayır, çalıştığı işletmenin sahipleri tarafından öldürüldü İstanbul'da şüpheli ölüm: 3'üncü kattan düşen kadın hayatını kaybetti Onur Aslan isimli erkek, boşanma aşamasında olduğu kadını ağır yaralayıp canlı yayın açtı