Kılıçdaroğlu: Baskıdan kurtulmak için vatandaşlarımızı sandığa davet ediyorum

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, 13. cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu için Ankara'da oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, "Baskıdan kurtulmak için vatandaşlarımızı sandığa davet ediyorum" dedi.

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu ile birlikte 13. cumhurbaşkanı seçiminin ikinci turu için Ankara'da Çankaya Arjantin İlkokulu'nda oyunu kullandı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Adayı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın eşlik ettiği Kılıçdaroğlu, oy kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, "Baskıdan kurtulmak için, otoriter bir yönetimden kurtulmak için bu ülkeye gerçek anlamda özgürlüğün ve demokrasinin gelmesi için bütün vatandaşlarımızı sandığa davet ediyorum" dedi.

"Oylarını kullansınlar sonrasında da sandıklara sahip çıksınlar" diyen Kılıçdaroğlu, "Çünkü bu seçim çok zor koşullarda gerçekleştirilen bir seçimdir. Her türlü karalama, her türlü iftira yapılmıştır" ifadelerine yer verdi.

Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ben halkın sağduyusuna güveniyorum. Mutlaka bu ülkeye demokrasi gelecek. İnsanlar huzur içinde bu ülkenin caddelerinde sokaklarında gezebilecekler. Sandığa gidip oy kullanan, hakkını kullanan tüm vatandaşlarıma teşekkürlerimi sunuyorum."

Günün Manşetleri için tıklayın
Çok Okunanlar
'12 milyon TL'lik araç' iddiası: Sinan Oğan açıklama yaptı, Deniz Zeyrek özür diledi Özel Halk Otobüsleri Birliği, ücretsiz yolcu taşımama kararı almıştı: ABB Başkanı Mansur Yavaş'tan açıklama Atatürk’e saygısızlık yapılan okulun ‘Aile Birliği’nde tanıdık simalar Evdeki gizli kameradan Profesör Salih Zoroğlu çıktı Sezen Aksu, cezaevindeki Merdan Yanardağ’a verilen cezaya itiraz etti, 100 bin istedi