Kışın, hazır giyime yüzde 70 zam bekleniyor

Gürmen Grup Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Doğan, hazır giyimde mayıs ayında fiyatlarda yüzde 30 yaşandığını belirterek yeni sezonda yüzde 70 zam beklediğini söyledi.

Akaryakıt ve gıda ürünleri başta olmak üzere hemen her ürüne gelen zamlarla beraber hazır giyim sektöründe de fiyat artışı yaşandı.

Artan maliyetlerin ürün fiyatlarına yansıması sürerken sezon başında hazır giyimde fiyat artışı yaşanacağı öne sürüldü.

Bloomberg HT'ye katılan Gürmen Grup Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Doğan, mevcut zamların üstüne kışın fiyat artışının yüzde 70’e ulaşmasını beklediğini açıkladı.

Doğan, yün ve pamuk gibi ana hammaddelerde pandeminin başından beri döviz bazında yüzde yüze yakın artışlar yaşandığını belirterek, "Dolayısıyla maliyet kalemlerini yönetmek perakendecilerin bu dönemde en önemli konularından biri. Bu oranlar ne üreticilerin ne de markaların tek başına sırtlayabileceği oranlar değil. Tabi bu fiyat artışları tam olarak tüketiciye yansıtılabilecek oranlar da değil. Mayıs ayında fiyatlarda artış yüzde 30 seviyelerindeydi, yazı bu şekilde atlatırız ama önümüzdeki kış döneminde ben yüzde 70 artış bekliyorum geçen kışa göre." ifadelerini kullandı.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Fatih Tezcan: Ben cezaevine giriyorum AKP Ağaoğlu’nu kurtaramadı! Soylu'dan yeşil pasaport açıklaması: 5 yıllık süresi dolanlar değiştirmesin ‘Şahsım’a desteğin ödülü TOKİ ihalesi