Merdan Yanardağ ve Enver Aysever hakkında soruşturma başlatıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, TELE1 Genel Yayın Yönetmeni ve BirGün yazarı Merdan Yanardağ ile gazeteci-yazar Enver Aysever hakkında  "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik" suçlamasıyla resen soruşturma başlattı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Kahramanmaraş merkezli 10 ili etkileyen depremle ilgili paylaşımları nedeniyle gazeteciler Merdan Yanardağ ve Enver Aysever hakkında soruşturma başlatıldı.

AA'nın haberine göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, TELE1 Genel Yayın Yönetmeni ve BirGün yazarı Merdan Yanardağ ile gazeteci-yazar Enver Aysever hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik" suçlamasıyla resen soruşturma başlattı.

Soruşturmaya, Yanardağ'ın katıldığı televizyon programında, Aysever'in de sosyal medya paylaşımında kullandığı ifadeler gerekçe gösterildi.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
AKP'den, 38 maddelik yeni yasa teklifi Yeniden Refah Partisi'nden Erdoğan'a ters köşe: Fatih Erbakan aday oldu, ittifak desteklenmeyecek! CHP'ye katılan Türkan Elçi: 24 saat geçmeden insaf, bu kadar da olmaz Çadır satmadıkları yer kalmamış