MHP MYK üyesi Şahin Gürz, Sarallar operasyonunda gözaltına alındı

MHP MYK Üyesi Şahin Gürz, Sarallar grubuna yönelik operasyonda gözaltına alındı. Gürz, aynı zamanda Haliç Üniversitesi rektör danışmanı olarak da görev yapıyor.

İstanbul merkezli 13 ilde Sarallar grubuna düzenlenen operasyonda, İlyas Saral ve eski Beşiktaş yöneticisi Erdal Acar ile birlikte 117 kişi gözaltına alınmıştı.

halktv.com.tr'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre, gözaltına alınan isimler arasında Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Üyesi olan iç mimar Şahin Gürz de bulunuyor.

Gürz, aynı zamanda Haliç Üniversitesi Rektör Danışmanı olarak da görev yapıyor. 34 yaşındaki Gürz, Küçükyalı Yelken Spor Kulübü Asbaşkanı ve Maltepe Sanayici ve İş adamları Derneği Başkanvekili.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Henri Barkey'den Aslı Aydıntaşbaş'ın 'şimdi konuşması manidar' açıklamasına yanıt Milyarlarca lira çöplüğe atıldı Eski YÖK Başkanı Özcan: Soruların hazırlandığı ana bilgisayara kablo bağlandı Yarkadaş’tan Mehmet Ali Çelebi’ye dair yeni iddialar: ‘MHP’ye gider’ dendi, AKP’ye katıldı