Mostafa Mohamed'in yerine sınava giren arkadaşı gözaltına alındı

Mısır Başsavcılığı, Mısırlı yıldız oyuncusu Mostafa Mohamed'in yerine 3 sınava giren arkadaşı suçunu itiraf etmesinin ardından soruşturma kapsamında 4 günlük gözaltı kararı verdi.

Mısır Başsavcılığı, Galatasaray'ın Mısırlı yıldız oyuncusu Mostafa Mohamed'in yerine 3 sınava giren arkadaşı hakkında soruşturma kapsamında 4 günlük gözaltı kararı verdi.

Mısır gazetelerinden El-Yevm es-Sabi'de yer alan haberde, yapılan sorgulamada sanığın, Afrika Uluslar Kupası için Mısır Milli Takımı ile Kamerun'da mücadele eden Mısırlı forvetin adına 3 sınava girdiğini itiraf ettiği bildirildi.

İfadesinde sanığın, Galatasaray ve Mısır Milli Takımı oyuncusu Mostafa Mohamed'in Afrika Uluslar Kupası için mücadele ettiğini, bunun vatani bir görev olduğunu ve arkadaşının sınıfta kalmasından çekindiği için sadece yardım etmek istediğini söylediği aktarıldı.

Mısır Başsavcılığı'nın, sanığın suçunu itiraf etmesinin ardından soruşturma kapsamında 4 günlük gözaltı kararı verdiği ve soruşturmanın devam edeceği kaydedildi.

NE OLMUŞTU?

Mısır'ın Giza kentinde yer alan bir eğitim enstitüsünde 24 Ocak'ta Mostafa Mohamed'in arkadaşı olduğu iddia edilen bir kişinin ünlü futbolcunun yerine sınavlara girdiği söylentileri yerel medyaya yansımıştı.

Söylentilerin ardından konuyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında sorgulanan sanık, "Mostafa Mohamed ülkemizi temsil ediyor. Geleceği konusunda yardım etmek istedim." ifadelerini kullanmıştı.

(AA)

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Sedat Peker’den Cahit Özkan paylaşımı ORC Araştırma'nın son anketi: AKP 8 ayda eridi Yelken Kulübü’nde mafya fırtınası İBB Meclisi İYİ Parti Grup Başkan Vekilinden, AKP'lilerin 'yangın tüpü ihalesi' suçlamasına yanıt