Musk ve Apple anlaştı: Reklamlar devam edecek

Tesla ve Twitter’ın sahibi Elon Musk, Apple’ın Twitter’a reklam vermeye devam edeceğini duyurdu.

Elon Musk, Apple'ın Twitter'da reklam vermeye devam edeceğini ve Apple'ın sosyal medya ağındaki en büyük reklamcı olduğunu ekledi.

Elon Musk, Apple'ın Twitter'da reklam vermeye "tamamen yeniden başladığını" ve dünyanın en etkili teknoloji şirketlerinden ikisi arasındaki giderek artan bir savaşı daha da azalttığını söyledi.

BloombergHT’nin haberine göre; Musk, Cumartesi günü bir Twitter Spaces sohbeti sırasında açıklama yaparak, Apple'ın sosyal medya ağındaki en büyük reklamcı olduğunu ekledi. Apple hakkında daha fazla detay vermeyen milyarder, 90 binden fazla dinleyicinin olduğu sohbette özel uçağından iki saatten fazla konuştu.

Apple, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi.

Musk, geçen hafta Apple'a yüklendi ve iPhone ve Mac bilgisayar üreticisinin Twitter'da reklam vermeyi büyük ölçüde durdurduğunu ve siteyi App Store'dan alıkoymakla tehdit ettiğini söylemişti. Musk, Apple'ı hedef alarak, diğer şirketler reklamlarını Twitter'dan çekerken, dünyanın en değerli şirketi ve en iyi reklamvereniyle savaş riskini göze aldı diye eklemişti.

Neden BirGün?

Bağımsız bir gazete olarak amacımız, insanlara hakikati ulaştırarak ülkede gerçek bir demokrasi ve özgürlük ortamının yeşermesine katkı sunmak. Bu nedenle abonelikten elde ettiğimiz geliri, daha iyi bir gazeteciliği hayata geçirmek, okurlarımızın daha nitelikli ve güvenilir bir zemin üzerinden bilgiyle buluşmasını sağlamak için kullanıyoruz. Çünkü banka hesabını şişirmek zorunda olduğumuz bir patronumuz yok; iyi ki de yok.

Bundan sonra da yolumuza aynı sorumluluk bilinciyle devam edeceğiz.

Bu yolculukta bize katılmak ve bir gün habersiz kalmamak için
Bugün BirGün’e Abone Ol.

BirGün; seninle güçlü, seninle özgür!

BirGün’e Destek Ol
Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Enkazın altı da üstü de ölüm! Türkiye'deki deprem dünya basınında: "Yüzyılın en ölümcül depremlerinden biri" Twitter'da dünya genelinde erişim sorunu yaşandı Tayvan hükümeti yetkilileri, maaşlarını Türkiye’deki afet yardımlarına bağışlıyor