Özcan Alper yönetmen, Settar Tanrıöğren ve Kıvanç Tatlıtuğ başrol: Aşıklar Bayramı’ndan ilk fragman

Yönetmen Özcan Alper’in ilk edebiyat uyarlaması filmi olan Aşıklar Bayramı, 2 Eylül’de Netflix’te gösterime girecek. Kemal Varol'un aynı adlı kitabından uyarlanan filmin başrollerinde Settar Tanrıöğen ve Kıvanç Tatlıtuğ bulunuyor.

Settar Tanrıöğen ve Kıvanç Tatlıtuğ’un başrollerinde olduğu Aşıklar Bayramı filminin ilk fragmanı yayınlandı, tarih verildi.

Kemal Varol’un aynı adlı kitabından uyarlanan Aşıklar Bayramı, 2 Eylül’de Netflix’te gösterime girecek.

Filmde tanınmış halk ozanı Heves Ali ve avukat oğlu Yusuf’un pişmanlık, öfke, merak ve 25 yıllık hasretle dolu hikayesi anlatılıyor. Yusuf (Kıvanç Tatlıtuğ) ile saz aşığı babası Heves Ali’nin (Settar Tanrıöğen) yolu, 25 yıllık ayrılıktan sonra çıktıkları uzun ve belki de son yolculukta kesişiyor.

Çekimleri Kars’ta yapılan filmin tanımında, "Baba dediğin zaten yarım kalmış bir kelimedir. Babalar hep yarım kalır" ifadeleri yer alıyor.

Aynı adlı kitaptan uyarlanan filmin senaryosunu, kitabın yazarı Kemal Varol ve Özcan Alper birlikte kaleme aldı. Aynı zamanda kariyerindeki ilk edebiyat uyarlamasına imza atan Özcan Alper, filmin yönetmen koltuğunda oturuyor.

Filmin kadrosunda Laçin Ceylan, Burcu Cavrar, Çetin Kemal Sarıkartal, Erkan Bektaş, Pınar Göktaş ve Şirin Ergüven Hamşioğlu bulunuyor.

Filmin uyarlandığı 'Aşıklar Bayramı' kitabı, 2019’da ‘Dünya Kitap Yılın Kitabı’ seçildi ve ‘Attila İlhan Roman Ödülü’ sahibi oldu.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Killa Hakan’dan aylar sonra ilk mesaj: Dünyayı bir anlık terk ettim Sayın savcılar göreve Cebenoyan, bu filmde can buldu Yolcuların dikkatine!