Reuters: Gazze’de saat 20.00’de ateşkes başlayacak

Reuters, İsrail’in 3 gündür aralıksız saldırılar düzenlediği Gazze’de bu akşam saat 20.00’den itibaren ateşkesin geçerli olacağını duyurdu.

Gazze’de İsrail ordusunun 3 gündür devam eden saldırılarının son bulması için anlaşma sağlandı. İngiliz haber ajansı Reuters, Filistinli yetkililerin Gazze'de ateşkesin saat 20.00'de başlayacağını açıkladığını duyurdu.

Reuters'a konuşan Filistinli yetkili, "Gazze ateşkesi, Gazze Şeridi için yerel saatle akşam 20.00'de başlayacak" ifadesini kullandı.

Mısırlı bir güvenlik kaynağı da İsrail ve Filistin'in bu akşamdan itibaren Gazze'de ateşkesi uygulamayı kabul ettikleri açıklandı.

İsrail, cuma akşamına doğru Gazze'deki İslami Cihad Hareketi'nin saldırı hazırlığında olduğunu gerekçe göstererek Gazze saldırısını başlattı.

İsrail'in, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne 5 Ağustos'ta başladığı saldırılarda, aralarında 6 çocuk ve 2 kadının da bulunduğu 32 kişi hayatını kaybederken, 275 kişi de yaralandı.

Günün Manşetleri için tıklayın
En Çok Okunan Haberler
Rusya, Ukrayna'nın bazı bölgelerinin ilhakını kınayan BMGK taslağını veto etti Burkina Faso'da ordu, yönetime el koydu İran'da silahlı çatışmalar: 19 ölü Kolombiya’da Cumhurbaşkanı Petro çağrı yaptı, 10 örgüt ateşkes ilan etti